NovinkyCestovanie

Jarné prázdniny v zahraničí

14. apríla 2022

Zdroj: Wüstenrot

Obavy z pandémie sa definitívne vytratili z úvah pri plánovaní dovoleniek. Snaha vynahradiť si zameškané, uvoľnené opatrenia a lacné letenky zvýšili záujem stráviť tohtoročné jarné prázdniny mimo Slovenska. Počet uzatvorených zmlúv pre cestovné poistenie dokonca predbehol predpandemickú úroveň.

Tohtoročné jarné prázdniny si slovenskí klienti užili v zahraničí viac ako pred príchodom pandémie COVID. Celkový počet uzatvorených cestovných poistení počas jarných prázdnin stúpol v poisťovni Wüstenrot o 17 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019.

Prvý kvartál roka 2022 potvrdil trend návratu do štandardných cestovných zvyklostí. Veľkú úlohu zrejme zohrali cenovo dostupné spiatočné letenky do rôznych destinácií, túžba po dovolenke a únava z obmedzení v posledných dvoch rokoch.

Faktory podporujúce záujem o dovolenku v zahraničí sú však len dočasné. Je otázkou času, kedy aj letecké spoločnosti do svojich cien budú nútené premietnuť zvyšujúce sa náklady na palivá či mzdy. Zároveň, ubytovacie zariadenia vyšší dopyt a rastúce ceny energií a platov rovnako zahrnú do cenotvorby.