GAP poistenie finančnej straty

Kalkulačka na výpočet a online porovnanie poistenia

Továrenská značka
?
Model auta
?
Rok výroby
?
Dátum 1. registrácie vozidla
?
Aktuálna cena vozidla (Poistná suma)
?
Dátum nákupu vozidla
?
Začiatok poistenia

GAP poistenie

GAP poistenie (poistenie finančnej straty) sa oplatí v prípade, ak chcete chrániť hodnotu vášho auta pre prípad totálnej škody. Uzatvára sa ako doplnkové poistenie k havarijnému poisteniu a kryje rozdiel medzi sumou, ktorú získate z havarijného poistenia pri totálnej škode a obstarávacou cenou vozidla, resp. jeho cenou v čase uzatvárania poistenia. GAP poistenie si môžete uzatvoriť spolu s havarijným poistením alebo samostatne v prípade, že havarijné poistenie na svoje auto už máte.

Poistenie finančnej straty je dobrovoľné. Jednotlivé poisťovne majú pre uzatvorenie poistenia rôzne podmienky. GAP poistenie si môžete uzatvoriť iba pre auto do určitého veku. Takisto sa uzatvára na obmedzenú dobu. V prvých rokoch totiž stráca najviac zo svojej hodnoty a práve vtedy sa poistenie GAP oplatí. Jednotlivé poisťovne sa môžu líšiť aj tým, či poistenie kryje aj spoluúčasť havarijného poistenia alebo nie.

Ak si chcete poistenie GAP uzatvoriť spolu s havarijným poistením, využite kalkulačku pre porovnanie havarijného poistenia, ktorá vám zobrazí cenu poistenia vrátane pripoistení jednotlivých poisťovní na jednom mieste. Pokiaľ už havarijné poistenie uzatvorené máte a chcete si len prikúpiť GAP poistenie, môžete využiť kalkulačku na tejto stránke.

Čo ponúka samostatné GAP poistenie?

K už existujúcemu havarijnému poisteniu si poistenie finančnej straty môžete uzatvoriť pre auto, ktoré má najviac 7 rokov a od jeho kúpy neuplynulo viac ako 6 mesiacov. Poistenie je určené pre autá s maximálnou obstarávacou cenou 200 000 EUR, pričom maximálne poistné plnenie je 55 000 EUR.

GAP poistenie sa uzatvára na obdobie 3 až 5 rokov s rovnakou územnou platnosťou, akú má vaše havarijné poistenie. Môžete si vybrať, či chcete poistenie aj s krytím spoluúčasti alebo bez nej. Samotné poistenie GAP je bez spoluúčasti.

GAP poistenie spolu s havarijným poistením

Vo väčšine poisťovní, ktoré ponúkajú havarijné poistenie, si poistenie finančnej straty môžete prikúpiť, alebo je súčasťou existujúceho balíka poistenia.

GAP poistenie Allianz je súčasťou najvyššieho balíka Max komplexného poistenia vozidiel Moje Auto. Platí na geografickom území Európy, uzatvára sa na 2 roky a maximálne pre 6 mesačné autá.

ČSOB ponúka poistenie finančnej straty pre maximálne 5 ročné autá, najviac však do troch mesiacov od kúpy. Platí na geografickom území Európy a Turecka. Uzatvára sa na obdobie 5 rokov, avšak po treťom roku sa plnenie postupne znižuje.

GAP poistenie Generali si môžete uzatvoriť na 1 až 5 rokov pre maximálne 6 mesačné vozidlá s nájazdom do 6 000 km a platnosťou pre geografické územie Európy a Turecka. Poistenie je bez spoluúčasti, maximálne poistné plnenie je 30 000 EUR.

Kooperativa GAP poistenie sa uzatvára pre maximálne 5 ročné autá, najneskoršie však do troch mesiacov od kúpy. Uzatvoriť si ho môžete na 3 až 5 rokov. Maximálna obstarávacia cena vozidla môže byť 150 000 EUR, poistné plnenie je najviac 25 000 EUR. Poistenie platí na geografickom území Európy. Rovnaké podmienky ako Kooperativa ponúka aj Komunálna poisťovňa, maximálna obstarávacia cena je však 100 000 EUR.

GAP poistenie Uniqa je súčasťou balíka Extra v rámci havarijného poistenia. Uzatvára sa pre geografické územie Európy a Turecka na obdobie 3 rokov pre vozidlá nie staršie ako 5 rokov, najviac jeden mesiac od dátumu kúpy. Maximálne poistné plnenie je 50 000 EUR.

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 369 449

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 09:00 - 17:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín

Čo je GAP poistenie a ako ho uzatvoriť?

Kúpili ste si nové auto, či už od autorizovaného predajcu alebo jazdené od predošlého majiteľa? Okrem registrácie na dopravnom inšpektoráte a uzatvorenia PZP, ktoré je zo zákona povinné, si môžete svoj nový majetok ochrániť aj ďalšími doplnkovými [...]

Celý článok ›