NovinkyCestovanie

Fatálne úrazy na dovolenke. Odporúčame opatrnosť.

27. júla 2023

Zdroj: Union

Opatrnosť je na mieste aj na dovolenke! V poisťovni Union zaznamenali už druhý prípad s tragickým koncom, ktorý spôsobilo pošmyknutie.

Pošmyknutia či nešťastné pády, ktoré sa skončili úmrtím. Aj takéto prípady museli riešiť u klientov, ktorých dovolenka v zahraničí stála život. Okrem fatálnych nešťastí zaznamenali už počas mesiaca jún vysoký počet úrazov, v niektorých prípadoch však zohrala svoju rolu aj neopatrnosť či zbytočné riskovanie.

„Našej klientele odporúčame, aby sa aj na dovolenke správali zodpovedne a opatrne. Dovolenkárom zabezpečuje cestovné poistenie to najlepšie poistné krytie, najvhodnejšia cesta „riešenia“ úrazov je však samotným nehodám predchádzať. Zaznamenávame vážne prípady, z ktorých niektoré skončili až fatálne,“ vysvetľuje hovorkyňa Kristína Baluchová.

V súčasnosti riešia prevoz klienta zo zahraničia, kde je už niekoľko dní sledovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti po úraze hlavy, pričom klient nie je pri vedomí a jeho úraz spôsobilo obyčajné potknutie. „Úplne tragický koniec mal nešťastný pád našej klientky z neupevneného múrika pri pokuse o fotografiu a to počas prvého dňa dovolenky. Vážnym poraneniam miechy klientka napokon, žiaľ, podľahla,“ informuje Baluchová. Fraktúre zápästia a iným vážnym následkom pádu z 25-metrovej skaly čelila minulý rok klientka počas dovolenky v Spojených štátoch amerických, kde bola po prevoze vrtuľníkom hospitalizovaná a náklady na jej liečbu presiahli 30 tisíc eur. „Samozrejme chápeme, že úraz či nehodu si nik neplánuje. Je tiež pochopiteľné, že počas dovoleniek sa správame viac uvoľnene. Stále však odporúčame našim klientom a klientkam nezabúdať na opatrnosť, aby si dovolenku aj návrat z nej mohli vychutnať v plnom zdraví,“ uzatvára Baluchová.

Poisťovňa dovolenkárom odporúča, aby pri výbere cestovného poistenia prihliadali na to, akým športovým či iným aktivitám sa budú počas pobytu venovať. K cestovnému poisteniu, ktoré v prípade potreby zastreší komplexnú zdravotnú starostlivosť či prípadný prevoz domov, je možné dojednať rôzne pripoistenia.