NovinkyCestovanie

Do hôr s Union cestovným poistením

20. februára 2024

Začali sa školské jarné prázdniny, ktoré budú v jednotlivých krajoch najbližšie tri týždne. Niektorí ich strávia doma, iní sa rozhodnú využiť voľný čas na turistiku alebo lyžovanie v horách. Ak si vyberiete aktívnu dovolenku, či už na Slovensku alebo v zahraničí, nezabudnite aj na cestovné poistenie.

Pre domácu dovolenku ponúka poisťovňa Union širokú ponuku, z ktorej si vyberie každý. Union poistenie na hory zahŕňa krytie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby, poistenie batožiny, úrazu, všeobecnej zodpovednosti, dovolenkovej domácnosti a asistenciu pre nepojazdný bicykel v prípade cykloturistiky.

Ak sa rozhodnete využiť voľný čas na dovolenku v zahraničí, je pre vás určené Union cestovné poistenie do zahraničia. Jeho súčasťou je okrem základného poistenia liečebných nákladov takisto aj poistenie záchrannej činnosti, batožiny, úrazu a zodpovednosti. Prikúpiť si môžete aj ďalšie doplnkové pripoistenia.

Poistenie záchrannej činnosti

Krytie nákladov spojených s výkonom záchrannej činnosti a pátraním HZS sa vzťahuje na vyhľadávanie, vyslobodzovanie, poskytnutie prvej pomoci, prepravu do zdravotníckeho zariadenia prípadne prevoz telesných pozostatkov v oblastiach pôsobnosti Horskej záchrannej služby. V zahraničí toto poistenie kryje záchrannú činnosť miestne príslušnej záchrannej služby. Union poisťovňa kryje tieto náklady na Slovensku aj v zahraničí pri krátkodobom poistení až do výšky 50 000 EUR.

Na čo nezabudnúť

Okrem poistenia záchrannej činnosti by ste určite mali myslieť aj na poistenie zodpovednosti. Na svahoch sa môže stať čokoľvek a neúmyselne spôsobená škoda, či už na zdraví alebo majetku, vás môže vyjsť poriadne draho. Union cestovné poistenie kryje škody na zdraví do výšky 300 000 EUR a škody na majetku do 150 000 EUR.

Doplnkovo si môžete vybrať aj ďalšie pripoistenia, ale najmä pri lyžovačke by dve vyššie uvedené nemali chýbať. Často využívané sú aj úrazové poistenie, ktoré v prípade Union kryjú trvalé následky do výšky 25 000 EUR a smrť následkom úrazu na sumu 15 000 EUR a poistenie batožiny s limitom podľa vášho výberu, maximálne 4 000 EUR. Podrobné informácie k jednotlivým pripoisteniam si môžete pozrieť na stránke venovanej Union cestovnému poisteniu do zahraničia prípadne Union poisteniu do hôr.

Uzatvorenie poistenia online

Ako na samotné uzatvorenie zmluvy? Najrýchlejšie si poistenie uzatvoríte priamo cez internet. Sami si vyberiete, aké riziká si potrebujete kryť a zmluvu máte platne uzatvorenú zaplatením na účet poisťovne. Ak si chcete porovnať Union poistenie aj s ostatnými poisťovňami na trhu, online kalkulačka vám zobrazí porovnanie cestovného poistenia na jednom mieste.