NovinkyCestovanie

Cesta do zahraničia s domácim miláčikom

29. marca 2024

Mnohí dovolenkári cestujú do zahraničia aj so svojím domácim miláčikom. Ide predsa o člena rodiny. Okrem bežných povinností pri vycestovaní zvieraťa (pas, čipovanie, očkovanie) myslite aj na jeho prípadné úrazy alebo škody, ktoré môže spôsobiť. Či už ide o psa alebo mačku, cestovné poistenie pre vás si môžete rozšíriť aj o pripoistenie vášho zvieratka. Nie všetky poisťovne však toto pripoistenie ponúkajú.

Poistenie domáceho miláčika sa v prvom rade vzťahuje na prípadné veterinárne ošetrenie v prípade choroby alebo úrazu. Odľahčiť vašu peňaženku však môže aj preplatenie prípadných škôd, ktoré pri svojich aktivitách spôsobí. Pomocou našej online kalkulačky si môžete uzatvoriť cestovné poistenie domáceho miláčika v dvoch poisťovniach – Union a Generali. Čo jednotlivé poisťovne ponúkajú? Porovnanie cestovného poistenia si môžete urobiť jednoducho a rýchlo na pár klikov.

Union

Union cestovné poistenie ponúka v rámci doplnkových pripoistení aj poistenie domáceho miláčika. Uzatvoriť si ho môžete v krátkodobom cestovnom poistení. Do výšky 1 000 EUR kryje nevyhnutné liečebné náklady spojené s náhlym ochorením alebo úrazom zvieraťa, pričom zuby majú limit 100 EUR na jeden zub (300 EUR za všetky zuby). Prípadné škody na zdraví alebo majetku (vrátane následných škôd), ktoré váš domáci miláčik spôsobí, kryje poisťovňa do výšky 2 000 EUR.

Liečebné náklady sa týkajú ambulantného veterinárneho ošetrenia vrátane predpísaných liekov a zdravotníckych pomôcok a materiálu, hospitalizácie a prepravy do najbližšieho veterinárneho zariadenia.

Cestovné poistenie domáceho miláčika sa uzatvára bez spoluúčasti. Nevzťahuje sa na preventívne prehliadky, kontrolné vyšetrenia, očkovanie, nadštandardnú veterinárnu starostlivosť, lieky bez lekárskeho predpisu a prepravu do vlasti. Union poistenie domáceho miláčika takisto neprepláca výživové doplnky, vitamíny, probiotiká, dietetické potraviny a kozmetické výrobky. Nie je ho možné využiť ani na estetické a plastické operácie, chiropraktickú liečbu, homeopatiu, alternatívnu liečbu, akupresúru a akupunktúru.

Generali

Cestovné poistenie Generali si o poistenie domáceho miláčika môžete rozšíriť pri krátkodobom poistení. Vzťahuje sa na psa alebo mačku (chovanú vo vnútorných priestoroch) starších ako tri mesiace a mladších ako osem rokov.

Generali poistenie domáceho miláčika sa vzťahuje na úraz vyžadujúci bezodkladné veterinárne ošetrenie, uhynutie a utratenie na základe rozhodnutia veterinára (nákaza, infekčná choroba, operácia a pod.). Poistenie sa uzatvára na sumu 600 EUR so spoluúčasťou 10 %, minimálne 20 EUR.

Cestovné poistenie domáceho miláčika sa v poisťovni Generali nevzťahuje na veterinárne ošetrenie alebo hospitalizáciu v dôsledku choroby, prepravu, očkovanie, nadštandardné zásahy, preventívne prehliadky, kozmetické zákroky, kastráciu a potravu.